Про нас

Блог “Казкарка” засновано в листопаді 2011 року. Це приватна ініціатива редактора й критика Валентини Вздульської та письменниці й дослідниці дитячої літератури Оксани Лущевської. Ми пишемо для читачів, батьків, учителів, психологів, дослідників, бібліотекарів, видавців про сучасну, актуальну й непересічну літературу для дітей, а також про цікаві студії у сфері теорії та критики дитячої літератури.

valiaВалентина Вздульська

Привіт! Я живу в Києві, за освітою – філолог, працюю редактором, майже весь час читаю-читаю-читаю, а коли не сиджу за монітором чи з книжкою, то вигулюю свій фотоапарат. Люблю подорожі, собак, дайвінг і хороші фільми. Мрію, щоб українська дитяча література вийшла на світовий рівень. Хочу читати новаторські, провокативні, глибокі й захопливі книжки на актуальні теми, в які автори вкладатимуть не тільки свою фантазію, досвід та ідеї, але й своє почуття гумору, іронію й тверезість, бажання говорити з дитиною чи підлітком не вивищуючись, без упереджень і стереотипів, з повагою і любов’ю.  Сподіваюся, що “Казкарка” допомагає читачам, а також видавцям, авторам та ілюстраторам, показуючи їм цікаві й вартісні зразки дитячої літератури.

 

OksanaОксана Лущевська

Вітаю всіх! Зараз я живу в Америці, штат Джорджія, місто Афіни. Та відстань і час між Україною і США не такі вже й великі, якщо, звісно, не дивитися на мапи і не звіряти годинники. Я навчаюся в докторантурі Університету Джорджії, де вивчаю дитячу літературу. Коли в мене лишається вільний час, я пишу й перекладаю дитячі книжки, а також ділюся своїми відгуками й міркуваннями про прочитане на «Казкарці», колонці на сайті «Видавництва Старого Лева» та «Літакценті». Часом я ходжу до місцевої школи й читаю українські книжки-картинки з дітьми, а часом – малюю листівки чи в’яжу коників із нитки та картону. Мені подобається подорожувати до моря і фотографувати пташок, наприклад, сірих чапель. А ще я мрію побачити совиного папугу Какапо, що мешкає в Новій Зеландії. Більше інформації про мене можна прочитати на Вікіпедії.

  1. Класний у вас блог. Приємно, що ви його створили.